Dlaczego uczyć się jezyków za granica?

Kwiecień 13, 2008

W dzieciństwie uczymy sie naszego ojczystego języka w sposob naturalny, bez wysiłku, intensywnych ćwiczen i kosztów. Nauka jezyków obcych w przypadku osób dorosłych wymaga zaangażowania, czasu, wytrwałosci i zaangażowania srodków ekonomicznych i nie zawsze uwieńczona jest sukcesem. Odbycie kursu za granicą jest o wiele szybszą, skuteczniejszą i przyjemniejszą metodą nauki języka obcego.

Istituto Linguistico Mediterraneo – www.ilm.pl – z siedzibą w Pizie i Wiareggio jest szkołą włoskiego dla obcokrajowców, która umożliwia swoim studentom pełne wykorzystanie zalet nauki języka w jego ojczyznie. Nauka nie ogranicza się jedynie do murów szkoły, ale kontynuowana jest w zetknięciu z codziennym życiem, w sklepie, kawiarni, kinie, autobusie, na plaży. Oprócz wysokiego poziomu nauczania atutem szkoły jest jej położenie. Toskania to jeden z najpiękniejszych krajobrazowo i najbogatszych kulturowo regionów Włoch. W przeciwieństwie do innych miast włoskich, mieszkańcy zarówno uniwersyteckiej Pizy jak i nadmorskiego kurortu Wiareggio mówią językiem, który pozbawiony jest prawie naleciałosci dialektu. Bliskość morza, gór, sławnych ośrodkow takich jak Florencja, Siena, Cinque Terre, Lucca, Volterra ect. pozwala na połączenie naki z wakacjami.

ILM oferuje kursy na wszystkich poziomach znajomości języka, indywidualne i grupowe, kursy przygotowujące do egzaminu CILS, który można zdawać w siedzibie szkoly w Pizie, kursy przygotowujące cudzoziemców do egzaminów wstępnych na włoskie uczelnie (zwłaszcza na wydzialy medycyny, weterynarii i nauk ścislych). Miłośnicy kultury łloch wpisani na jeden z kursów językowych mogą go połączyć z kursem degustacji win, domowej kuchni włoskiej, malarstwa i historii sztuki. W czasie wolnym organizowane sa wycieczki, wypady do restauracji, teatru, kina, na koncerty. Nauka tutaj to także możliwość zawarcia przyjaźni, mawiązania ciekawych kontaktów, poznania nie tylko rodowitych Włochow, ale i osób pochodzących z odległych zakątkow świata. Szkoła proponuje rozsądne ceny oraz pomaga swoim studentom w znalezieniu zakwaterowania oraz w załatwianiu innych formalności związanych z wyjazdem do włoch, nauką i pracą.

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl – żródła darmowych artykułów do przedruku.

O autorze

Agnese Siwek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: